Ebben a hónapban is összegyűjtöttünk néhány érdekes TECH hírt, amiről még lehet Te sem hallottál! Tarts velünk, és ismerd meg a január újdonságait!
Televízió keret nélkül? A Samsung megoldja!
A kerettől a telefonok és laptopok esetében is próbálnak megszabadulni, legalábbis igyekeznek a lehető legkisebbre méretezni. Nincs ez másként a televízióknál sem. Elsőként a Samsungnak sikerült ezt közel tökéletesre fejlesztenie. A Samsung Korea meg is erősítette ezt a hírt, miszerint olyan készüléket dobnak piacra, amely nagyon vékony, pontosan 2,3 mm-es kerettel rendelkezik majd. Így elmondható az, hogy a televízió előlapjának 99%-át képernyő teszi majd ki, ezáltal a nézési távolságból észrevehetetlen lesz.
A TV az Infinity Display nevet kapta, amely a felsőkategóriában lesz elérhető egyelőre. A tévé QLED kijelzővel rendelkezik, és 8K felbontással bír a még tökéletesebb kép érdekében. A cég elmondása alapján, az hogy nincs kerete a tévének nem jelenti azt, hogy a hangzása nem lesz jó, ugyanis az eszköz figyelésének köszönhetően a mozgó hanghatások még jobban kijönnek majd, és remekül adja vissza az 5.1 hangzást. Az okosotthonok rajongóinak örömére a televízió támogatja Amazon Alexa-t, a Google-Asszisztenst, és Bixby-t is. Egyébként az Infinity Display képes irányítani a Wi-Fi és Bluetooth kompatibilis eszközöket.
A valaha volt legerősebb Androidos telefon–Asus ROG Phone II
Az ROG megnevezés már ismerős lehet az Asus gamer laptopjaitól, ugyanis ezek a gépek is a ROG megnevezést kapták, ezzel jelezve, hogy gamereknek kialakított laptopról van szó. Nincs ez most másként a telefon esetében sem. Az Asus ROG Phone II nemcsak a legerősebb gamer és Androidos telefon, hanem a legnagyobb is, megelzőve ezzel a Samsung Galaxy Note10+-t. A telefon előlapja teljesen visszafogott, ami a hátoldaláról már nem mondható el, de igazából az extra megjelenést már megszokhattuk a gamer eszközöknél. A telefonon található kettő darab USB-C port, amiből az egyik 3.0-ás, míg a másik 2.0-ás. De emellett található rajta egy jack dugalj, valamint négy mikrofon, és két hangszóró, egy alul, egy pedig fölül. A frontkamera a kijelzőn kívül kapott helyet, aminek egyébként 6,59 colos átmérője van. A kijelző AMOLED technológiájú, de ami a gamerek számára még fontosabb, az az, hogy a képfrissítési aránya 120 Hz. A képernyő felbontása egyébként 2340x1080 pixel.
A motorháztető alatt a Snapdragon 855+ chipset található, ami 12 GB RAM-mal, és 512 GB tárhellyel van megspékelve. Ezekkel a kombinációkkal az AnTuTu sebességteszten pedig a világ leggyorsabb androidos okostelefonjává minősítették az Asus telefonját. Hasonlóan a gamer gépek esetében, a gamer telefon is hajlamos a túlmelegedésre. Ezt a problémát úgy próbálta megoldani az Asus, hogy alapáron mellékel egy külsőleg felcsatlakoztatható ventilátoros hűtőt a telefon mellé. Ami a kameráját illeti, a hátoldalán található a 48 megapixeles felbontású, míg a frontoldali kameráé 24 megapixel. A telefon teljes töltöttség, és életszerű használat mellett 1-1,5 napos üzemidőt biztosít. A gyártó a vízállóságról és a microSD bővíthetőségről nem gondoskodott. A telefon ára 320 ezer magyar forint.
Három az egyben gép? – Lenovo ThinkBook Plus
A Lenovo Las Vegas-ban a CES 2020 elektronikai show-n mutatta be a közönségnek legújabb, szokatlan megjelenésű laptopját, ami jegyzetfüzetként és könyvolvasóként is funkcionál. A gép a ThinkBook Plus nevet kapta, aminek egyik érdekessége, hogy a fedlapján egy érintésérzékeny képernyő helyezkedik el, amire a hozzá tartozó tollal jegyzetelhetünk, rajzolhatunk. Ennek a kijelzőnek a mérete 10,8 col. Az ide feljegyzett dolgok a gép szétnyitásának hatására lényegében láthatatlanná válnak, így más nem láthatja azt. A fedlapon lévő kijelző olvasáshoz is használható (E-Book olvasó), ugyanis ez a paneltípus kevésbé fárasztja a szemet.
A gyártó kifejezetten irodai munkára fejlesztette ki a gépet, így a paraméterei is ennek megfelelően alakulnak. A ThinkBook Plus márciustól vásárolható meg 360 ezer forintért.
Egyetlen töltéssel 40 napig működő okosóra a Xiaomi-tól
A cég legújabb okosórája a Bip S nevet kapta, és elmondásuk szerint az eszköz akkumulátora 40 napig is kibírja egyetlen töltéssel, természetesen úgy, hogy a tulajdonosa használja is, nem pedig csak az időt csekkolja rajta. A készülék LCD kijelzőt kapott, ami 1,28 colos és 176x176 pixeles felbontásra képes. Az okosóra IP68-as besorolást kapott, ami annyit tesz, hogy por- és cseppálló. Az óra egyébként Bluetooth 5.0-n keresztül kommunikál, és külső megjelenésre kicsit hasonlít az Apple okosórájához. Mint a legtöbb intelligens óra, a Bip S is méri a viselője pulzusát, mindemellett 10 különböző sportolási mód közül választhatunk. Xiaomi legújabb okosóráját februártól kezdik el árulni 70 dolláros, azaz kb. 21 ezer forintos áron.
Már készül az új Windows 10
A Windows 10 operációs rendszer következő nagy firssítőcsomagja jövő tavasszal érkezik, viszont már néhány új megoldás kezdetleges verziója letölthető és tesztelhető az Insider Programban. A frissítés a 20H1 nevet kapta. És hogy milyen változások várhatóak? A keresőbe való íráskor például a rendszer képes lesz érzékelni az elírásokat, így ha felcserélünk véletlenül két betűt, tudja majd mire is szerettünk volna eredetileg rákeresni. A diktálás funkciót is bővítették, és bár a magyar nyelv még nem érhető el, bővítették a repertoárt német, francia, olasz, portugál, kínai és spanyol nyelvvel, így az angollal együtt a rendszer már 7 nyelvet képes diktálás után felismerni. De finomítottak számos beállításon is, gondolok itt arra, hogy a feladatkezelőben már meg fog megjelenni a merevlemez típusa, illetve monitorozható lesz a grafikus kártya hőmérséklete is. Emellett az eszközök új illesztőprogramjai már nem automatikusan települnek majd, hanem az opcionális frissítések közé kerülnek, de hasznos újításnak mondható az is, hogy ezentúl csökkenthető lesz a Windows Update erőforrásigénye, ha lassú az internetünk. Kíváncsian várjuk!
Februárban ismét jelentkezünk a legfrissebb TECH hírekkel!
Ezt a cikket a www.mysoft.hu hozta el neked. Prémium és üzleti notebookok, hardverek, teljes perifériák és kiegészítők széles választéka.