Bátran merjük mondani, hogy az Asus ROG Zephyrus G14 az ideális gaming laptop. Az Asus évek óta dolgozik a lenyűgözően vékony Zephyrus sorozattal és eddig az összes modell esetében sikerült valami maradandót alkotniuk. A G14 hihetetlenül gyors, vékony és könnyű, szinte el sem hiszi az ember, hogy ekkora teljesítményt bele tudnak préselni egy ilyen pehelykönnyű laptopba.
Nem csak az Asus, de az AMD számára is egy nagyszerű lehetőség volt a debütálásra a G14 megjelenése, mert az egyike volt azoknak a laptopoknak, amelyben már az AMD Ryzen 4000 számú új processzora dolgozik, nem akármilyen teljesítménnyel. Az AMD Ryzen 9 4900H egy 8 magos bestia, ami képes akár 4,3 GHz-en is dolgozni, ha az alkalmazás környezet megkívánja. A hab a tortán, hogy ehhez a monstrum processzorhoz társul, az olcsóbbik esetben egy 6 gigás NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti MAX Q, a drágább esetben pedig egy NVIDIA GeForce RTX 2060 MAX Q 6GB videókártya, amire mondhatjuk, hogy a videókártyák krémje jelenleg a laptopok piacán.
Meg kell hagyni, hogy a Zephyrus G14 már akkor egy nagyon kellemes benyomást tesz, amikor még a kicsomagolás előtti fázisban, a dobozban tartjuk a kezünkben. Azt is hihetnénk hirtelen a könnyű súlya miatt, hogy kifelejtették a csomagunkból a laptopot, de nem, benne van.
Kicsomagolva a dobozt, felnyitva a laptopot az fogad minket, amire a rengeteg led és villogás után egy picit már vártunk is. Letisztultság és nyugalom. Kategóriájának ellenére az Asus a G14-nél az Asus igyekezett meghagyni a természetesség esszenciáját, és fém hatású színekkel dolgozott inkább. Persze átlagosnak ezt követően sem mondhatjuk a laptopot, főleg, ha vetünk egy pillantást a kijelző hátoldalára.
Dizájn elemnek tűnhet, hogy úgy néz ki, mint egy sajtreszelő, de mindennek funkcója van, ugyanis a fedlap alatt ledvilágítást helyeztek el, így gyakorlatilag úgy tud működni, mint egy hatalmas digitális, pixelgrafikás kivetítő. Egy belső applikációnak köszönhetően pedig bármilyen szöveget megjeleníthetünk rajta, de akár grafikákat is.
Videójátékok kapcsán egy szavunk sem lehet. Az olcsóbb konfiguráció is gyönyörűen teszi a dolgát és meggyőzően futnak rajta az új játékok is, persze a nagy játékok nem a legmagasabb beállításokon, de abszolút élvezhetően, akadásmentesen. Populárisabb online játékok, mint a Fortnite, a Pubg hozták a 60 FPS-t, és olyan komplexebb játékokat is futtatni tudtunk a teszt alatt, mint a GTA V, Tomb Raider, Call of Duty.
Játék közben a processzorra 70 C° körüli hőmérséklet, a GPU-ra pedig 50-60 C°körüli hőmérséklet volt a jellemző. A magasabb hőfok kiküszöbölése nagyban köszönhető a kiváló mérnöki tervezésnek és a gépház jó szellőzésének.
Miben különbözik az olcsóbb és a drágább konfiguráció?
Specifikációjukat tekintve a nagy alap nem változik. Itt értjük az AMD Ryzen 9 4900HS processzort, az akár 32 GB memóriát és az akár 2 TB SSD-t. Amiben különbözik, az a videómegjelenítő és maga a kijelző.
Ameddig az olcsóbb konfigurációban az NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti MAX Q 6GB kapott helyet, addig a drágábbikban az NVIDIA GeForce RTX 2060 MAX Q 6GB. A lényeges különbség a kettő hardver között, hogy az RTX 2060 egy új konstrukció, amely támogatja a sugárkövetést (Ray Tracing) és képes komplexebb videójátékok stabil futtatására gond nélkül, de akár komolyabb grafikai munkát, 3D tervezést és 4K videóvágást is könnyen végezhetünk vele.
A kijelzőt tekintve annyi változás történt, hogy az RTX 2060-as videókártyával rendelkező modell esetében egy 2560x1440 (WQHD) felbontású 120 HZ-es kijelzőt kapunk, aminek egyébként gyönyörű a szín és képalkotása, a másik konfigurációban egy 1920x1080 (FullHD) felbontású kijelző dolgozik.
További specifikációs kérdésed lenne? Látogass el weboldalunkra, ahol mindent pontról pontra kigyűjtöttünk a laptopok adatlapján, hogy semmilyen információról ne maradj le.
Az olcsóbb konfiguráció ezen a linkel érhető el: https://bit.ly/38pqovX
A drágább konfiguráció pedig ezen a linken: https://bit.ly/3eYg7cC
Most minden rendelésedet ingyen szállítjuk neked az ország bármely pontjába, a laptop mellé pedig ajándék pixelgaranciát adunk.