Azok, akik a témában valamelyest tájékozottak megszokhatták, hogy az Asus szeret a fura fiú lenni a sarokban, akiről később kiderül, hogy valami elképesztő, természetfeletti erővel rendelkezik. Az Asus, aki egy ideig csendben hallgat, aztán a bemutatás napján sokkolja az embereket valamivel most sem tett másképp. Az Asus Mothership valami egészen más.
Természetesen nem volt formabontás abban a tekintetben, hogy rögtön több új laptopot is bemutattak. Persze hardverben sem volt hiány az Asus CES 2019-en, gamer alaplapok, hűtőrendszerek, és monitorok is reflektorfényt kaptak.
Periféria a kezdő-laptopos kollégáknak
A ZenBook szériáról elmondhatjuk, hogy az Asus zászlóshajójává nőtte ki magát, az eladások nagyrészét ezek a már-már ikonikus üzleti laptopok teszik ki, így ez a széria is új modellt kapott, az Asus ZenBook 14 UX431 érkeztével. A minőség kiváló, kellemes, minimális anyaghasználat, újra gondolták viszont a kijelzőt, az új ZenBook bizony vékonyabb szegélyeket kapott, mert jól láthatóan erre tendál a dizájn a jövőben, és az Asus sem szeretne lemaradni.
Két hangszóró meglepő módon a billentyűzetet határolva helyezkedik el, így kiszorítva a numerikus billentyűzetet. Üzleti laptop révén viszont szerették volna ezt megtartani, így a touchpadba építették, és mintegy hologram, jelenik meg. Nem multifunkcionális, viszont életet lehel a tradicionális megjelenésbe.
Sokaknak érdekesebb megjelenés volt a ZenBook másik portékája, az S13 UX392. Rögtön szembetűnik a kijelző tetején található, a modern mobiltelefonokkal ellentétben viszont ellenkező irányba néző notch.
Mindkét ZenBook-ban 8. generációs Intel processzor kapott helyet, egészen Intel Core i7-ig felszerelve vásárolhatjuk meg őket. Ugyanúgy mindkettő laptop 16 GB-os RAM kapacitással, és 1 TB SSD támogatással. Grafikus energia terén természetesen Nvidia, abból is a jobbik, NVIDIA GeForce MX150.
Apple konkurencia Asus köntösben
A ZenBook-ot követően az Asus fiatalabb generációja, a StudioBook is új családtaggal bővült, enyhe gamer beütéssel megfűszerezve, ugyanis az Asus StudioBook S W700 meglehetősen izmos lett, fenyegető intéseket intézve a MacBook Pro felé. Fedélzetén a legkisebből is a legnagyobb processzor, egy Intel Core i7, vagy ha az Intel krémjét szeretnénk, választhatunk Intel Xeon processzorral felszerelt modellt is. Mindez párosul egy kis videómágiával az NVIDIA-tól, egy Quadro P3200 személyében, és teljes a szett komolyabb tervezők, építészek, grafikusok részére, esetleg kisebb gamer-estéket is tarthatunk.
Asus, és az Z generáció szülöttjei
Modellek, melyek kint a vadonban, az Asus prériken fogantak, és a Z generáció nevelte fel őket. Az ASUS’ Republic Of Gamers szlogen láttán sokunknak feláll a szőr több helyen. Ebben az évben a ROG család is új tagokkal bővült.
A ROG ZEPHYRUS S (GX701) például az első gamer modellek közé tartozik, amely az új NVIDIA RTX 20 széria termékeit használja. Ez a videókártya jelenleg az egyik legerőteljesebb videómegjelenítő, amit laptopban kaphatunk.
Egyszerűbbet szeretnél? ROG ZEPHYRUS S (GX531). Egy kicsivel kisebb teljesítményt nyújt, méretbén szintén kisebb, 15-inches testméretével. Hardver ügyileg persze nem marad le a nagytestvértől, ugyan úgy 8. generációs Intel processzort kapunk, és NVIDIA GeForce RTX 2080-al szerelt modellt is találhatunk.
Amennyiben úgy érzed, te egy következő szintet képviselsz, az Asus rád is gondolt. A ROG Mothership (GZ700) egy az egyben vitte a showt. Miért hívtuk a címben egy egzotikus hybrid-vadállatnak? Amint ránézel, meglátod. Nem igazán tudod laptopnak, sem asztali számítógépnek hívni. Inkább hasonlít egy All-In-One gépre, de a ROG Mothership még ennél is több. Ezt az új generációs gépet az Asus gyakorlatilag az asztali gépek leváltójának, a „láncok leverőjének” gondolta. Kijelző és gépház ugyanazon testben, és csatolható billentyűzet, a jobbik fajtából.
Ami megkülönbözteti az all-in-one számítógépektől, az természetesen a specifikációja, a teljesítménye. 8. generációs Intel Core i9 processzor, NVIDIA GeForce RTX2080 grafikus vezérlővel a ROG Mothership büszkén viseli a koronát, bár nem a fején, de kijelzőjén annál inkább, mert egy 17 inches FullHD IPS kijelzőről beszélünk.
Az Asus ROG családba születtek még későbbi trónbitorlók, Strix laptopok, amik gyakorlatilag a középkategóriát képviselik a gamer laptopok körében, és leginkább shooter játékokra tervezett ROG Strix SCAR II és ROG Strix Hero II laptopok, amikről már beszélni sem merünk, mert eléggé agresszív jószágok.
A továbbiakban már csak arra leszünk kíváncsiak, hogy milyen árkategóriában fognak mozogni az új modellek. Az Asus elmondása szerint mindez hamarosan kiderül. Addig is látogass el a mysoft webáruházába, ahol megtalálod akár a ZenBook, akár a ROG család ékesebb darabjait is.