Ha az a típusú felhasználó vagy, akinek a notebookja csak egy eszköz a kikapcsolódáshoz és a mindennapi dolgok elvégzéséhez, mint például az e-mailezés, internetezés, filmnézés, akkor jó eséllyel nincs szükséged nagy teljesítményű és drága konfigurációra.
Ha az a típusú felhasználó vagy, akinek a notebookja csak egy eszköz a kikapcsolódáshoz és a mindennapi dolgok, mint például e-mailezés, internetezés, filmnézés elintézése, akkor jó eséllyel nincs szükséged nagy teljesítményű és drága konfigurációra. Ugyanakkor ebben az esetben sem árt figyelni a hardverekre és az ár/érték arányra. Ebben az arányban hatalmas császár a Lenovo IdeaPad L340.
Úgy gondoltuk, hogy a tesztet a kicsomagolással kezdjük, hogy ha megvásárlod a laptopot, tudd, mire számíts.
Az L340 egy egyszerű, barna dobozban érkezik, amelynek nincs külön műanyag fogantyúja, bár mi nem is hiányoltuk, mert a súlya dobozzal és mindennel együtt körülbelül 2,5 kg, szóval könnyen kézbe lehet kapni és haza vinni. Maga a készülék egyébként kevesebb, mint 2 kg.
Távol áll a Lenovo-tól, hogy összezavar minket, így a dobozban lévő tartalom nem túl sok. Megtaláljuk magát a készüléket, néhány használati útmutatót, jótállást és a töltéshez szükséges kábeleket. Illesztőprogram telepítő lemez ebben az esetben nincs, mivel optikai meghajtó sincs a gépben. Ezzel neked, mint felhasználó a továbbiakban nem lesz gondod, mert ha Windows 10-el rendeled meg tőlünk a laptopot, akkor gondoskodunk róla, hogy minden illesztőprogram megfelelően legyen telepítve.
Kivéve a dobozból a készüléket, első tapintásra is rájövünk, hogy az L340 műanyag borítással rendelkezik. A műanyag textúrájában azonban mégis van valami érdekes, mert a fény felé fordítva teljesen fém hatást kelt. Hogy mennyire lesz ez praktikus, mennyire marad meg rajta az ujjlenyomat, nem tudjuk, mindenesetre nagyon jól néz ki.
A notebook képernyőjének felnyitása könnyen kivitelezhető, akár egy kézzel is simán végezhető a mozdulat, és nem igényel különösebb erőfeszítést.
Felnyitva a notebook képernyőjét egyből éreztük, hogy könnyen, akár egy kézzel is simán végezhető a mozdulat és nem igényel különösebb erőfeszítést. A kijelző egyébként FullHD (1920x1080) felbontású és matt. Ez abban az esetben jó hír nekünk, hogy a matt kijelző nem tükrözi vissza a környezetét, így sokkal élesebb, színesebb és kontrasztosabb képet látunk akár a tűző napon is.
Mivel a Lenovo úgy döntött, hogy az alacsonyabb kategóriás gépeken is a nagyméretű touchpadot fogják alkalmazni, ez az L340-en is léggé szembetűnő. Az érintőpad tapintása körülbelül ugyanolyan fémes hatású, mint a fedelet borító műanyagé.
A képernyő tetején található webkamera 720p felbontású, átlagos képminőséggel. Ami viszont érdekes funkció és egyre több gyártó alkalmazza, az a webkamerára húzható fedél.
A billentyűzet a Lenovonál már jól ismert "tölcsér" effektet kapta, ami azt takarja, hogy a billentyűzet gombjai nem teljesen kocka alakúak, hanem aljuk inkább kerekded. Plusz pont, hogy a billentyűzet szigeten helyet kaptak a numerikus gombok is. A készülék bekapcsológombja nem kapott külön dizájnt, a többi billentyűvel teljesen megegyezően néz ki.
Szerencsére a laptop kikapcsolásához hosszan kell lenyomva tartani a kikapcsoló gombot, így nem kell attól tartani, hogy véletlenül, összekevervén a billentyűket, kikapcsoljuk.
Csatlakozókkal szerencsére kellően el lett látva a készülék. Rögtön az első a töltő, ami mellett helyet kapott egy apró led, ami nekünk nagyon tetszik. Ha a led pirosan világít, a laptop töltés alatt van, ha fehéren, akkor elkészült a töltéssel. Rögtön mellette egy Ethernet port, egy HDMI port és kettő standard USB 3.0. Van még itt egy USB 3.1, ami 2020-ban már nem meglepetés, hogy helyet kap a készülékek oldalán.
Az laptop másik oldalán semmi különös nem található, hiszen a notebook nem tartalmaz beépített optikai meghajtót, ahogy kártyaolvasót sem, ami egy picit azért fáj.
Ahogy véget ért a kicsomagolás utáni gyönyörködtető pillanat, érdemes betekinteni a motorháztető alá, mert tartogat néhány meglepetést az L340. Kezdésként meglepő lehet látni, hogy nem Intel, hanem AMD processzor került a készülékbe. Több oka is lehet ennek, de leginkább a költséghatékonyságról és az akkumulátor üzemidejéről van szó. Az AMD Ryzen 3 3200U egyébként teljesen rendben van, 2 magon és 4 szálon képes produkálni 2.6 GHz-et, maximum pedig 3.5 GHz-re képes.
A 4 GB-os memória opció kiegészíthető és egészen 16 GB-ig tudjuk tuningolni, illetve a merevlemez és az SSD is opcionálisan, maximum 1 TB lehet. A gép grafikai tudását illetően nem lehetünk túlságosan büszkék. Külön GPU nincsen, az L340 a processzor videó megjelenítőjét használja,a Radeon Vega 3-at.
A teljesítményre összességében nem lehet panaszunk, ha olyan mindennapi tevékenységeinkre szeretnénk használni, mint a filmezés, fájlok szerkesztése, e-book olvasás, netezés, könnyebb játékok futtatása. A World of Tanks például megfelelő grafikai beállításokkal simán elért 100 FPS-t is.
Összességében szerintünk egy kiváló ár/érték arányú készülék a Lenovo IdeaPad L340. A notebookot megvásárolhatod a mysoft.hu-nál is feketében és ezüstben, ezen a linken: http://bit.ly/30YW1ZG