A Lenovo nagy laptopfrissítési hullámában érkezett a 13.3 hüvelykes ThinkPad X390, egy üzleti notebook, amely kellően vékony ahhoz, hogy a táskánkba csúsztassuk és a cipelése sem okoz gondot, mert nagyon könnyű. Hardver tekintetében is nagyon rendben van, üzleti applikációk kényelmesen futnak, bármilyen megerőltetés nélkül. Körülbelül egy hétig volt nálunk és használtuk napi szinten az X390-et, kíváncsiak voltunk, hogy megéri-e az árát és hogy tényleg egy olyan belevaló üzleti társat kapunk-e általa, ahogyan azt a Lenovo beharangozta.
Lenovo ThinkPad X390 technikai információk
Az egy hetes tesztünknek alávetett modell a ThinkPad X390 4G. Ez csak azért kihangsúlyozandó, mert létezik ugyanebből a modellből egy "Yoga" elnevezésű is, ami arra utal, hogy a képernyőt 360 fokos szögben hátra tudjuk hajtani, egy érintőképernyős tabletet kapva így.
Az alap modell, amely 8. generációs Intel Core i5 processzorral van szerelve, már bruttó 486.900 Ft-tól elérhető, ami a hasonszőrű üzleti laptopok körében tényleg egy jó árnak számít. A mi tesztünkben viszont az egy fokkal erősebb modellről olvashattok, amelyben már a 8. generációs Intel Core i7 processzor kapott helyet. Továbbá 16GB DDR4 memória, 512GB SSD és az Intel UHD Graphics 620 grafikus vezérlő gondoskodik a felhőtlen és zökkenőmentes munkavégzéséről. Ezzel a specifikációval pedig ez a modell a legerősebb bika az X390 4G családból.
A 13.3 hüvelykes matt FHD, IPS paneles kijelzőnek köszönhetően, a vonaton, repülőgépen, vagy akár a szabad ég alatt használjuk, nem látjuk tükröződni a teljes univerzumot. Egyébként szép, élénk színek és kontrasztos fények jellemzik a megjelenítését, ami nekünk nagyon tetszett.
Részletes specifikáció:
Processzor: Intel Core i7-8565U 1,8 (4 mag, 8 szál, max: 4.60Ghz)
Memória: 16 GB DDR4
SSD: 512 FB (max: 1 TB)
Grafikus vezérlő: Intel UHD Graphics 620
Kijelző: 13.3 IPS UHD, 1920x1080
Csatlakozók: USB-C, Thunderbolt 3, 2xUSB-A 3.1, HDMI 1.4, Ethernet, 3.4mm jack, Micro-SIM, kártyaolvasó
Akkumulátor: 48Wh
Egyéb: Ujjlenyomat olvasó, IR kamera, 720p webkamera, Bluetooth 5.0
Lenovo ThinkPad X390 dizájn
Semmi különös. De ezt megszokhattuk már a ThinkPad szériától. Nincsenek hivalkodó színek vagy dizájn elemek. Egy teljesen visszafogott megjelenést kaptunk. Fekete, puha tapintású felülettel rendelkezik, amely sajnos meglehetősen könnyen felveszi az ujjlenyomatokat és a foltokat, ezért mi kéznél tartottuk a tisztítókendőt.
A jól megszokott ThinkPad logó természetesen helyet kapott a jobb alsó sarokban itt is, illetve a fedlapon is. A dupla ezüst zsanéroknak köszönhetően lehetőségünk van kihajtani a képernyőt 180 fokban, de ne tévesszük össze testvérével, az X390 Yogával, annál a modellnél ugyanis a képernyő teljesen, 360 fokban hátra hajtható, az úgynevezett tablet módba.
A csuklópántok egyébként nagyon szilárdan tartanak, nem kell attól tartani, hogy ide-oda fog rázkódni a képernyő, még akkor sem, ha egy mozgó járműben ülünk, viszont kellően finomak is, a képernyő könnyedén felnyitható. A körülbelül 1,28 kb súlyú, 13.3 hüvelykes notebook elég kicsi ahhoz, hogy könnyedén felkaphassuk a kezünkbe, vagy gyorsan becsúsztassuk a hátizsák bugyrába, nem igényel sok helyet. A vastagságát illetően, mindössze 0,67 hüvelyk, azaz 16,9mm vastag, ami egy szép, karcsú megjelenést kölcsönöz neki.
Lenovo ThinkPad X390 képernyő és billentyűzet
A Lenovo több képernyő felbontási lehetőséggel kínálja ezt a modellt. Létezik az 1366x768 (HD) felbontású, az 1920x1080 (FHD) felbontású, amelyről a tesztet készítettük, de ez nem rendelkezik érintőképernyővel, valamint a harmadik számú, amely szintén 1920x1080 (FHD), ellenben érintőképernyővel.
Az sRGB szín-reprodukció kiváló, mintegy 98%-os, derült ki a tesztelés során. Sajnos a HD felbontású modellről egyelőre nem tudunk tapasztalatot nyilvánítani, de az FHD felbontású egyszerűen gyönyörű, mély színeket produkált, kellően kontrasztos megjelenéssel.
A billentyűzetre a gombok alakjából eredően ebben az esetben is igaz a "tölcséres" kialakítás. A gombok utazási távolsága komfortos, talán egy kicsit nagyobb erőt igényel a lenyomás, mint a ThinkPad P72 esetében, de ez betudható a notebook karcsúságának. Több ezer szó került begépelésre tesztünk alatt, minden probléma nélkül, bár az igaz, szükségünk volt legalább 1 napra, mire hozzá szoktunk a gépelés érzetéhez.
A billentyűzet egyébként 3 lépcsős háttérvilágítással rendelkezik, ami nálunk egy plusz pontot érdemelt.
A touchpad mérete megfelelő, illeszkedik a laptop többi részéhez. Bár a fizikai nyomógombok nem a touchpad aljára, hanem a tetejére kerültek, a ThinkPad-től jól megszokott, legendás piros kis irányító joystick itt is megtalálható a billentyűzet közepén és remekül működik.
Összegzés
Használtuk otthon, irodában és útközben is, az X390 kitett magáért. Minden terepen tökéletesen helytállt, a programok futtatása zökkenőmentes, nem okozott fejfájást semmilyen szituációban. Egyetlen gondunk az akkumulátorral volt, sajnos folyamatos igénybevétel mellett nem húzza ki tovább egy napnál.
A Lenovo remekül pozícionálta újdonsült üzleti laptopját, szerintünk megéri az árát. Ha pedig egy kicsit rugalmasabb megoldásra vágynátok, akkor az X390 ikertestvére, az X390 Yoga a ti választásotok, melyet tablet módban is használhattok, érintő tollal.
Tekintsd meg Lenovo ThinkPad X390 (katt a linkre) ajánlatainkat és szerezd meg akár most rögtön, mi ingyen kiszállítjuk neked. Ha pedig a ThinkPad X390 Yogára fáj a fogad, azt ezen a linken találod.
Ezt a cikket a www.mysoft.hu hozta el neked. Prémium és üzleti notebookok, hardverek, teljes perifériák és kiegészítők széles választéka.