Nemrégiben a Lenovo frissítette a Legion Gamer sorozatát több új modellel is. Így többek között az Y530 és Y730-as laptopok, a T530 és T730 tornyok és C530 és C730-as kockák is megékeztek.
Ebben a cikkben megnézzük mit tud az új Lenovo Legion Y530-as. Az Y530 egy dupla hűtőrendszeres, 8.generációs Intel i5-ös processzort és egy Nvidia GeForce GTX 1050Ti grafikus kártyát kapott. Felszereltségében egy ízig- vérig “gamer” laptopról beszélhetünk, mely simán megfelel a kategóriájában fellépő elvárásoknak.
Az előd Y520-hoz képest egy erőteljes “gamertelenítésen” esett át az Y530-as külseje. Hiszen míg az előd éles, agresszív vonalvezetésében, piros billentyűzetvilágásával, vad karakterisztikájában egy messziről is már üvöltő “fiatalos, laza, gamer” laptopról árúlkodott, addig az új kiadás egy jóval konszolidáltabb, letisztultabb formát kapott.
Így ezt a gépet már bármilyen környezetben bátran előveheted és nem fognak furán nézni rád például egy tárgyaláson, hogy mi a franc az előtted.
Az Y530 egy letisztult, fekete alumínium külsővel lett megálmodva. A “menőséget” fenntartva azért a Legion-márka jel a fedőlapon látványosan let elhelyezve, plusz, egy világító Y-al is megspékelték.
A gépet felnyitva rögtön szembetűnik, hogy az 520 vakítóan vörös billentyű háttérvilágítást az 530-ban egy szolidabb fehér fényre cserélték. Továbbá az egész felületet soft-touch bevonattal látták el, a billentyűk kidolgozását és leütését pedig puhábbra és kényelmesebbre sikerült ezúttal belőni. A 3,9 x 2 hüvelykes touchpad könnyedén reagál a legfeljebb négy ujjal rendelkező gesztusokra. A jobb és a bal oldali kattintás gombjai érzékenyek és könnyen nyomhatóak.
A laptop egyik különlegessége, hogy a kijelző rögzítési pontjai nem a gép legvégére kerültek, hanem picit előrébb, így felnyitáskor kapunk egy portokkal bőségesen ellátott, kilógó hátsó részt. Itt található többe között a hálózati csatlakozó, Ethernet port, HDMI kimenet, Mini DisplayPort, USB típusú C és egy USB 3.1 típusú A port. Továbbá az oldalakon szintén van egy-egy A-típusú port, plusz a bal oldalon egy jack-csatlakozó.
Kijelzőjét tekintve a 15,6 hüvelykes, 1920 x 1080-os kijelző a Legionon, talán lehetne picit élettel telibb színvilágú ,de összeségében abszolút elfogadható a minőség amit nyújt számunkra.
Az Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4 GB-os VRAM-val a Legion a legtöbb új játékot képes elfuttatni, bár valószínűleg nem a legmagasabb beállításokkal.
Belső erősségekben mivel nálunk rengeteg opcióban megkaphatod az új Legion-t, így most nem mennék bele, hogy mit tartalmaz, egyszerűen csak kattints ide és találd meg a neked leginkább megfelelő felszereltséget: https://bit.ly/2MtqmM3
A laptop 13,866 pontot ért el a Geekbench 4 általános teljesítmény teszten, ami felülmúlta a belépő szintű játékidő átlagát, az MSI (11 817, Core i5-7700HQ) és a HP Omen-t megelőzve.
A Nitro 5 Spin (Intel Core i7-8550U) 14,974 ponttal izmosabb volt.
Ha bővítésre adod a fejed remélem, hogy jól tudsz bánni a csavarhúzóval, mert az Y530 nem adja könnyen magát. Az alap borítás leszedéséhez 11 csavart kell eltávolítanod. A legtöbb süllyesztett helyeken vannak, ezért ha nem mágneses fejű eszközt használsz mehet majd a gép le-fel fordigatása. A procedúra után a merevlemez és az M.2 SSD már könnyen elérhető. Az SSD meglepetésre elég kicsi - sokkal rövidebb, mint a legtöbb NVM-es. De megoldásként van egy extra konzol, amit ha eltávolítasz, akkor lehetővé válik egy teljes méretű M.2 SSD behelyezése is akár.
Összeségében a Lenovo Legion Y530 bőven hozza azokat az előde álltal felállított mércéket amiért szeretjük a Legion szériát, sőt! A külső letisztultsággal, és az új formatervezéssel egy szuper gamer gépet kapunk amit a „gamerkedésen” kívül bármilyen más helyzetben is bátran tudunk használni.
Nekünk bejött! Hát neked?