A Dell alighanem bízza a véletlenre, tudják mi fán terem a gamer szekció és mivel lehet megnyerni a játékosok szívét. A G5 személyében minden olyan fejlesztés megtalálható, amire a következő generációnak szüksége van.
A G5 5590 végre oda lett pozícionálva, ahol valóban szükség van rá és az is pozitívum, hogy hallgattak a felhasználók tanácsaira és meglátásaira. Sikerült elhagyni a felesleges újításokat és csak arra koncentráltak a mérnökök, hogy a már meglévő alapanyagot finomítsák a tökéletességig. Igaz, hogy bőven találni a tech piacon ennél jóval erősebb gépeket is, de ár/érték arányban a G5 a kedvenceink listájának dobogójára lépett.
Hatalmas közeget átölelő konfigurációk
A konkrét konfiguráció a legolcsóbb és a legdrágább modellek között jelentősen eltér. A legolcsóbb G5 bruttó 370.000 Ft-nál kezdődik, ez egyúttal a belépő szint a gamer laptopok vörösszőnyegére. A lista végén a legdrágább G5 közel 1 millió Ft-ra rúg (910.900 Ft). Nagy összegekről beszélünk, de ez a feltűnő különbség egyben azt is jelenti, hogy egy hatalmas közeget ölel át a G5 5590 a belépő szériától a csúcskategóriáig.
Összehasonlításképpen, a majdnem teljesen ugyanazzal a konfigurációval a Lenovo Legion Y540 bruttó 319.000 Ft-tól már kapható, az Asus háza tájáról pedig a ROG SCAR STRIX III ígérkezik a reális vetélytársnak teljesítmény tekintetében, a belépő kategóriában, bruttó 325.000 Ft-tól. A Dell G5 5590 tehát valamelyest a drágábbak közé tartozik.
A többet erővel, mint szépséggel elve
A G5 nem mondható kimondottan egy szép laptopnak. Persze aki szereti a letisztult, modern üzleties vonalat annak nagyon tetszeni fog, de akik a ledes megvilágításokkal megtűzdelt fényáradatot és a vad, éles vonalakat keresi, azokat el kell szomorítsuk. A világ legegyszerűbb fekete gépházában érkezik a G5, semmi extra dizájnelem, a fedlapot is csak egy egyszerű Dell logó ékesíti, a billentyűzeten pedig szintén megjelenik a kék kiemelés a WASD gombok esetén. A ház egyébként műanyag és fém keveréke, ami rendkívül robosztus, oda lehet ütni "véletlenül" a falnak, valószínűleg a fal adja meg magát először.
A laptopot felnyitva sem történik meg a csoda. Egy egyszerű billentyűzetet kapunk és egy kék dizájnelemmel megspékelt touchpadot. A billentyűzet egyébként kényelmes elrendezésű és egy egyszerű, monokróm háttérvilágítással rendelkezik. A gép hátulján található portok még megérnek egy misét. Találunk 3 db USB3.0-t, HDMI-t, USB 3.1 Type-C-t Thunderbolttal, valamint Mini DisplayPort, LAN és SD kártyaolvasó is van a kínálatban. Ezek kivétel nélkül az összes G5-ön megtalálhatóak.
Persze a stílus szubjektív, de nekünk nagyon tetszik, hogy sikerült egy ilyen vékony gépházba préselni ezt a nagy teljesítményt.
Erőnek erejével
A Dell meglehetősen érdekes megközelítést alkalmazott a G5 esetében. Arra törekszik, hogy maximalizálja a játékélményt egy olyan laptoppal, ami még a megfizethető kategóriába esik, de kínáljon olyan lehetőségeket más specifikációkkal, hogy a high-tech cégeknek és hardcore gamereknek is megfeleljen a konstrukció.
Ez azt jelenti, hogy nincsenek RGB pompák, semmi sallang. Olyan, mint egy jó amerikai izomautó, ahol szinte a teljes előállítási költség arra irányul, ami a motorháztető alatt található.
Először a 370.900 forintos alapmodellt vettük kézbe a teszteléshez. Ezért a pénzért kapsz egy 9. generációs Intel Core i5-9300H processzort, párosítva egy erőteljes, Nvidia GeForce GTX 1650 4GB videókártyával és 8GB RAM-mal. Ezen összetevők pedig egy 15,6 hüvelykes, 1080p IPS kijelzőre vetítenek képet, ami normál 60 Hz-en fut.
Elsőre azt gondolhatjuk, ez nem egy olyan specifikáció, amitől az ember hanyatt dobja magát, ennél jobb képernyőt is találni a piacon. A G5 alapmodell esetében annak van döntő jelentősége, hogy egy olyan gamer laptopot kaphat az ember 400.000 forint alatt, ami képes a legújabb játékokat is futtatni. Nálunk a Gears 5 illetve a Fortnite kényelmesen, 60 fps mellett futott, magas grafikai beállításokon.
A GTX 1650 egy tiszteletreméltó kis GPU. És bár nem rendelkezik az RTX széria sugárkövetési technológiájával, ez egy modern GPU, amely képes megbirkózni a piacon lévő legtöbb nagy játékkal.
A nagy testvér
Amennyiben számodra nem elég a G5 alapmodell nyújtotta teljesítmény, akkor lehetőséged van a legmagasabb szintekre emelt G5-öt is megvásárolni. Ez már olyan high-tech tudással rendelkezik, ami mellett már semmilyen jellegű terhelés nem okoz gondot, legyen szó nagy gépigényű programok futtatásáról, 3D tervezés, kép és videószerkesztés, renderelés és persze a legújabb játékok futtatása a legmagasabb grafikai beállításokon egy apró lag nélkül.
A specifikáció jelentős változásokon esett keresztül az alapmodell óta, minden téren. Processzor tekintetében szintén egy 9. generációs modell kapott helyet, de az i5 helyett Intel Core i7-9750H, ami már egy sokkal testesebb, izmosabb darab. 6 magon képes akár 4.50 GHz-es működésre is.
Továbbá, ami nagy váltást jelent, az a videókártya. A GTX 1650 helyett egy RTX 2700 8GB-ot kapunk, ami a hab a tortán. Ez jelenleg GPU terén a második legjobb a piacon. Az erőteljes processzor és GPU mellé párosul még az 1TB HDD, az 1TB SSD és a 32GB RAM, mindez bruttó 910.900 Ft-ért.
Mérlegelhetünk tehát, hogy milyen konfigurációra van szükségünk, a Dell G5 5590 gyakorlatilag bármilyen igényt képes betölteni a széles hardverspecifikációs megoldásaival.
Ami tetszik
A Dell G5 5590 tovább javítja az előző verziók kialakítását. Kiváló teljesítményt kínál már az alapmodell is, megfizethető áron. Ami kiváltképp pozitívum, hogy növelték az akkumulátor-élettartamot.
Ami lehetne jobb
Sajnos az olyan extrákat, mint az RGB billentyűzet vagy a magas grafikai teljesítmény csak a drágább modellek esetében kapjuk kézhez.
Itt nálunk, a Mysoftnál megtalálod és megvásárolhatod mind az olcsóbb, mind a drágább koncepciót is. Ezen a linken tudsz böngészni.