Mai blogcikkünkben a HP gamer laptopját, az Omen 15-öt hoztuk el nektek, amit most alaposan szemügyre is veszünk, tapasztalatainkat és észrevételeinket pedig természetesen meg is osztjuk veletek! Ha a játék, a győzelem dicsősége a lételemed, akkor van egy jó hírünk, ugyanis az Omen 15 laptoppal bárhol a legjobb formádat hozhatod a játékokban – mindezt a teljesítmény feláldozása nélkül. A kompakt, hordozható laptop az asztali számítógépekéhez hasonló grafikai teljesítményt, emellett egyszerű bővítési lehetőségeket biztosít.
A HP Omen 15-ről első ránézésre is el tudjuk dönteni, hogy egy gamer laptopról van szó, ugyanis elég „agresszív” megjelenéssel rendelkezik, ami igazából nem meglepő a komolyabb játékosoknak kialakított gépek esetében. Az elengedhetetlen piros szín ezesetben is dominál a fekete mellett, ami némi eleganciát is jelent annak ellenére, hogy egy robosztus gépről van szó. Az Omen 15 induló súlya 2,38 kg, ami már túllépi a hordozhatóság lélektani határát, viszont egy gamer laptopot nem is szeretnénk magunkkal vinni mindenhová. Nemcsak a fedlap, de maga az egész gép egyébként fekete színt kapott.
Első ránézésre gondolhatnánk akár azt is, hogy alumíniumból/fémből készült a gép fedele és háza, viszont mindez műanyag, ami hol szénszálas textúrát, hol pedig homokfúvott, szálcsiszolt alumínium textúrát kapott.
Ahogy említettem is, egy robosztus laptopról van szó, persze ez nem meglepő egy gamer laptop esetében, ugyanis valamivel hűteni kell a gépet a működése során, az eredményes hűtéshez pedig szükséges a hely. Ezt a HP-nak sikerült is megoldania, így a gép nem melegszik túl, köszönhető ez a légbeömlési nyílásoknak és a két ventilátornak, amihez hozzá kell tegyem, hogy kissé hangosak is.
Térjünk is át az Omen 15 IPS kijelzőjére, ami 15,6 inches és matt. A kijelző egyébként 144 Hz-es képfrissítési aránnyal rendelkezik, és Full HD (1920x1080 pixel) felbontású. Ezt veszi körül egy egész keskeny káva, aminek a felső részén egy HD webkamera található, ami beépített digitális kétcsatornás mikrofonnal van ellátva.
Billentyűzete teljes méretű, ami RGB háttérvilágítással és értelemszerűen numerikus billentyűzettel is el van látva. Első ránézésre kicsit szokatlannak tűnt az í betű elhelyezkedése, ami a nyilak és az ALT GR gombok között kapott helyet, viszont egy idő után ez gondolom megszokható. Hasonló a helyzet az ü betűvel is, ami az Enter és a Backspace billentyűk között helyezkedik el. A billentyűzet alatt, a megszokott helyen helyezkedik el az érintőpad, ami véleményem szerint lehetne egy kicsivel nagyobb, viszont ennek ellenére jól végzi a dolgát, a jobb és a bal gombok is kényelmesen lenyomhatók.
A gép alján egyébként további szellőzőrácsok találhatóak, amik a hűtésért felelősek. Szintén az alsó részen, a felhasználó előtti sarkok alján találhatóak a hangszórók, ami az Omen 15 esetében egy Bang & Olufsen dupla hangszórót jelent, ami meglepően hangosan szól.
Most, hogy már mindent tudsz a laptop megjelenéséről, itt az ideje, hogy legyen szó a gép oldalain található portokról és csatlakozókról. Már egyre megszokottabb a gamer laptopoknál, hogy nemcsak a gép két oldalára pakolják az összes portot, hanem a hátsó oldalra is, ez pedig a gép még kényelmesebb használatát teszi lehetővé, ugyanis kezünket nem akadályozzák a kábelek. A gép oldalain a következő portok találhatóak: 1 db 2. generációs USB 3.1 Type-C Thunderbolt 3-mal, 3 db 1. generációs USB 3.1 Type-A, 1 darab RJ-45 csatlakozó, 1 kombinált fejhallgató/mikrofon, 1 mikrofon, 1 HDMI csatlakozó, 1 Mini DisplayPort, illetve 1 többformátumú SD memóriakártya-olvasó is. Tehát csatlakozókból és portokból nem szenved hiányt a gép, a legfontosabbak mind megtalálhatóak rajta.
Végül a gép specifikációi maradtak, ami egyébként nemcsak a játékosoknak kedveznek, de azoknak is, akik multimédiás felhasználásra szeretnének gépet vásárolni, ugyanis a CPU és a GPU is megfelelőek arra, hogy ilyen jellegű munkákra használd a laptopot. A HP Omen egy i7-es kilencedik generációs Intel Core processzorral rendelkezik (Intel Core i7-9750H), ami már a komolyabb feladatokkal is képes megbirkózni. Ehhez kapunk egy Nvidia grafikus vezérlőt, ami ez esetben egy GeForce RTX 2070 8GB, ami már a komolyabb, nagy teljesítményű grafikus kártyák közé tartozik. A memóriában sem szenved hiányt a gép, ugyanis ebből 16 GB-ot kapunk (DDR4), ami mellé 1000 GB SSD társul.
Ahogy említettem ilyen specifikációk mellett nemcsak a játékokat tudod maximum grafikán élvezni, de más multimédiás feladatokat is el tudsz rajta végezni problémamentesen. Aki esetleg szereti képszerkesztéssel, videóvágással elütni a szabadidejét a játékok mellett, akár esetleg streamel is, akkor ez a gép tökéletes választás lehet számára. Webshopunkban található HP Omen 15 laptopok elérhetően MS Windows 10 Professional operációs rendszerrel, de természetesen gondoltunk azokra is, akiknek nincs szükségük a Pro változatra, és elegendő számukra a Microsoft Windows 10.
Szó mi szó, a HP Omen 15 egy nagyon jól megtervezett és kivitelezett laptop, ami maximálisan képes kielégíteni a játékosok, de akár azok igényeit is, akik multimédiás tartalmakat állítanak elő, köszönhető ez az erős grafikus vezérlőnek, de a memóriának és a processzornak egyaránt. Ha kedvet kaptál hozzá, hogy csekkold webshopunkba, akkor csak KATTINTS IDE! Megéri!