Az igaz, hogy a CES nem tipikusan az az esemény, ahol megtörténnek a hatalmas játék leleplezések, az idei konferencia mégis több szempontból köthető a gamer világhoz. Ebben a cikkben elhoztuk neked azokat a tech híreket a CES2020-ról, amelyek szerintünk nagy befolyással lesznek a jövőben a videójáték-iparra. A cikk végén pedig a még januárban megjelenő játékokról olvashattok egy szösszenetet.
Ready Player One a valóságban
Ameddig a Sony a Playstation 5-öt tette a palettára és a konzol haptikus kontrollere az eddigieknél jobban segít majd elmerülni a játék világában, addig más vállalatok a következő szintre kívánják emelni a mozgást és a helyzetváltoztatást a VR világában.
Itt van például a Cybershoes. A cég kifejlesztett egy pár cipőt, amely képes lekövetni a mozgásunkat és ezt átvinni a VR világba, lehetővé téve a játékosok számára azt, hogy képesek legyenek szabadon mozogni a virtuális térben, miközben a való életben csak egyhelyben ülnek és csupán a valós fizikai mozgás utánzását végzik.
A cipők nagyon pontos mozgás követésre képesek, ennek köszönhetően pedig a játékosok tényleg úgy érezhetik, mintha valóban mozognának a játékon belül. Ha valamin, akkor a Skyrim-on ezt mindenképp le kell tesztelni majd.
Eközben a bHaptics nevű cég egy olyan VR ruhát fejlesztett ki, amely képes visszaadni azokat a külső, minket érő hatásokat, amiket a játékban lévő karakterünk érez, beleértve a lövéseket is.
Bárki, aki látta Steven Spielbergnek az Ernest Cline regényén alapuló filmjét, a Ready Player One-t, azt el tudja képzelni, hogy hová vezethetnek ezek a technológiai fejlesztések. Egy olyan világba, ahol az emberek több időt töltenek a virtuális térben, mint a valóságban.
Meglepően jól működő Nintendo Switch klónok
Sok cég inspirálódott a Nintendo kézben hordozható konzoljáról és úgy gondolták megalkotják a saját "Nintendo Switch" konzoljukat.
A Razer Kishi játékvezérlő például egyenesen a telefonodra csatlakozik és nagyon minimális késleltetési idővel szinte tökéletes játékélményt tud nyújtani. Működési elve kísértetiesen hasonlít a Switch-re. Használhatod külön kontrollerként, de a telefonod köré is tudod építeni, ellentétben viszont a Switch-el, a Razer Kishi-t a felhő alapú játékokra fejlesztették ki.
Egy másik hasonló koncepció a ROG Kunai kontroller, ami egyébként meg is nyerte a CES innovációs díját, mobiltelefon kiegészítők körében.
És ha már erről a területről szemezgetünk, nem mehetünk el csak úgy az Alienware UFO koncepciója mellett sem. Az Alienware UFO annyira hasonlít a Nintendo Switch-re, hogy néhányan viccesen az Alienware Nintendo Switch-ének hívták. Noha a specifikációról egyelőre nem tudunk semmit, a tablet elméletileg egy Windows 10 operációs rendszert futtató kézi platform, ami képes lesz bármilyen játék futtatására Steamen.
A nagy Playstation 5 leleplezés
Vagy mégsem? Sokan nagy reményeket fűztek ahhoz a teóriához, hogy a Sony itt fogja bemutatni az új játékkonzolt. Sajnos nem így történt, ugyanis a Japán kollégák más tervekkel érkeztek a show-ra. A konzol helyett inkább csak az új logót leplezték le, ami gyakorlatilag annyiban különbözik a Playstation 4 logójától, hogy a 4-et átírták 5-re. Grat Sony.
Samsung Odyssey monitorok
A "Wow" hatás egészen addig váratott magára, ameddig a Samsung bemutatta az új, gamereknek kifejlesztett monitor arzenálját, amely a 49 hüvelykes G9-ből és a G7-ből áll, ami 32 és 27 hüvelykes méretben is kapható.
Ezek az első olyan monitorok a világon, amelyeknek 1000R görbületű QLED képminősége van. Az 1 másodperces válaszidős, 240hz-es RapidCurve kijelző valami eszméletlen. A G9 ráadásul 5120x1440 felbontásra képes, a képarány pedig 32:9.
A G7 egyébként a G9 valamivel kisebb és kevésbé hatékony változata.
Igyekszünk kapkodni a levegőt a G9 berobbanása után, de egyelőre ennyit a CES-ről és itt az ideje áttérni kicsit a videójátékokra. A 2020-as év nem indult olyan erősen, ahogy ez általában lenni szokott a játék-iparban, de azért január végére kapunk néhány érdekes címet.