Ebben a blogcikkben a Lenovo ThinkPadjáról lesz szó, pontosabban az X1 Extreme-ről, ebből is a második generációt vesszük most górcső alá. Keskenysége és tömege, emellett specifikációi miatt nemcsak üzleti célokra lehet használni, hanem játékra is, ugyanis a játékosok igényeit is képes kielégíteni. Lássuk hát a megjelenésre is nagyon szép ThinkPad X1 Extreme Gen2-t.
Megjelenésre egy teljesen letisztult laptopot látunk magunk előtt, és mindenhol a fekete szín dominál, ez pedig komoly megjelenést kölcsönöz a gépnek. A bal felső sarkán található a ThinkPad logó, ezzel átlósan pedig az X1 felirat. Mint említettem egy nagyon könnyű laptopról van szó, ugyanis tömege 1,7 kg, ezáltal könnyen magunkkal tudjuk vinni bárhová. A laptop magassága 361,8 mm, szélessége 245,7 mm, míg ezzel szemben a mélysége 18,4 mm.
A matt kijelző mérete minden esetben 15,6 inches, viszont a felbontása különbözhet. A nálunk beszerezhető legolcsóbb verzió ugyanis 1920x1080 (FULL HD) pixeles felbontással bír, addig a legdrágább már 3840x2160p, azaz UHD felbontásra képes. Egyébként minden esetben IPS paneles kijelzőről van szó, ami akár 180 fokban dönthető.
Az X1 Extreme kijelzőjét felhajtva -ami egyébként egy kézzel eléggé nehézkes- láthatjuk, hogy nincs külön numpad része az egyébként háttérvilágítással ellátott billentyűzetnek. A be- és kikapcsológomb alatt (ami a laptop jobb felső sarkán helyezkedik el) található az ujjlenyomat olvasó, ami az üzleti gépek esetében elég fontos. Ez alatt szintén a ThinkPad logóval találkozhatunk, ami mellett pedig az érintőpad van, az érintőpadon elhelyezkedő két gomb pedig a touchpad felső részén kapott helyet. A kijelzőn a webkamera a megszokott helyen, a kijelző felső részén, azon belül is középen kapott helyet. A webkamera egyébként HD, azaz 720 pixeles felbontással bír, ami saját mikrofonnal rendelkezik. Ha megfordítjuk a laptopot, akkor két nagy ventilátort láthatunk, ami a hűtésért felelős. A 80 Wh-ás, 4 cellás akkumulátorának köszönhetően, akár 14 órán keresztül is tudjuk használni a gépünket, emellett támogatja a gyorstöltés funkciót is (135W AC adapter). A hangzásért egyébként nem más, mint a Dolby Atmos hangszórók felelnek.
Következzenek a csatlakozók és portok, amiből egyébként nincs hiány, hisz a legfontosabbak helyet kaptak az X1 Extreme Gen2 oldalain. A bal oldalán található a tápcsatlakozó, mellette a kettő darab USB-C Thunderbolt, a HDMI 2.0 és az RJ45 Ethernet csatlakozó, illetve a mikrofon/fejhallgató kimenet. Ezzel ellentétes oldalon található az okos kártya olvasó, egy átlagos SD kártya olvasó, kettő darab USB-A 3.1 Gen 1, illetve a Kensington zár.
A webshopunkban elérhető Lenovo ThinPad X1 Extreme Gen 2-k vagy négymagos, kilencedik generációs i5-ös Intel Core processzorral, vagy pedig hatmagos szintén kilencedik generációs, ám i7-es processzorral érhetőek el. A memória mérete a nálunk elérhető legolcsóbb gép esetén is 16 GB (DDR4), ami azért nem rossz, viszont akinek ez nem elég, természetesen bővíthető. A laptopok egyébként 512 GB vagy 1000 GB SSD-vel rendelkeznek. Ami pedig a grafikus vezérlőt illeti, az mindegyik gép esetében egy nVidia GTX 1650 4GB.
Szó mi szó, a Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 2 egy valóban erős laptop, amit bárhová könnyen magunkkal vihetünk, ugyanis teljesítményét figyelembe véve bárhol helytáll, legyen szó munkáról, akár játékról. Ha szeretnél böngészni közöttük, és jobban szemügyre venni őket, akkor csak kattints IDE, és találd meg az igényeidnek leginkább megfelelőt!