A korábbiakban írtunk egy cikket segítő jobbként, hogy grafikusként, 3D tervezőként milyen asztali számítógépet célszerű vásárolni és mire kell figyelni a vásárlásnál. Nos, a laptopok terén kicsit körültekintőbbek kell legyünk, mert nehezebb kifogni megfelelő tudású konfigurációt ezekre a specifikus, komplex munkafolyamatokra.
Nagyszerű választás lehet az alsó árkategóriából az Asus középkategóriás notebookja, amely visszafogott, de erőt sugalló kinézetével és nagy teljesítményével kiérdemelten szerepelhet listánkon. A ROG széria közismerten a nagy teljesítményű laptopok fedőneve, amiket általában gamerek használnak, így természetesen komplexebb grafikai munkára, videóvágásra is egy jó választás. A 8. generációs Intel i5 8300H 4 magos processzor 2,3 GHz órajelen biztosítja a kellő naftát, de képes 4,0 GHz-re is turbo boost módban. Továbbá 8GB RAM, ami lehet akár 32GB és egy nVIDIA GeForce GTX 1060 6GB dolgozik a fedél alatt, amire bátran bízhatunk komplex munkákat. A háttértár egy 1TB-os HDD, ami mellett egy maximum 1TB SSD-t képes kezelni a rendszerünk.
A képernyő felbontása FullHD (1920x1080), matt kijelzővel, amit kifejezetten kedvelnek a grafikusok, mert tükröződés mentes, jó betekintési szöggel.
Olcsóbb alternatíva: Lenovo IdeaPad 330
Erősebb alternatíva: Asus X571GT-AL298C
Az új légiós minden bizonnyal az egyik legjobb választás, ha középkategóriában gondolkodunk. A 9. generációs Intel i5 processzorral álom dolgozni. Bátran futtathatunk több tervezőprogramot egyszerre. Maximum 32GB RAM-ot tud kezelni, illetve az 1TB HDD mellett maximum 1TB SSD-n tudjuk tárolni a grafikai anyagokat, és videókat. A pixel pontos megjelenésért az nVIDIA GeForce GTX 1650 4GB felel, amely elegendő a kreatív iparban való munkához.
A képernyő felbontása FullHD (1920x1080), matt kijelzővel.
Olcsóbb alternatíva: Lenovo Legion Y530, Y540
Drágább alternatíva: Acer Nitro 5
Drágább alernatíva: Dell G3 3590
Alternatíva AMD Ryzen processzorral: HP Pavilion Gaming 15
A felső és a professzionális kategóriába érve jelentős ár-és teljesítmény növekedést tapasztalhatunk. Ezen az erőgépek már a professzionális munkára, a komplex grafikus, 4K és 8K videóvágásra és 3D modellezésre lettek kiélezve. Gyakorlatilag nincs olyan applikáció és munkafolyamat, amely megakasztja őket.
Az Asus Rog Strix Scar III korántsem kirívó megjelenésű munkagép már alapfelszereltségében is a lista egyik legerősebb portékája. Természetesen a fedél alatt az új, 9. generációs Intel i5 processzor, amely 4 magon 2,4GHz-re képes, a turbo boost technológia pedig alapos ámokfutásba kezd és egészen 4,10GHz-ig pörög. A memória opcionális, 8-32GB között, és ugyanez igaz a háttértárra is. 1TB HDD és 1TB SSD maximum. Révén, hogy a felsőkategóriáról van szó, egy komolyabb grafikus rendszer dolgozik a laptopokban, az nVIDIA GeForce RTX 2060 6GB.
IPS kijelzővel rendelkezik, FullHD felbontáson (1920x1080). Plusz pont pedig a háttérvilágításos billentyűzet.
Olcsóbb alternatíva: MSI GF63 THIN 9SC
Profi alternatíva: Dell G7 7790
Profi alternatíva Intel i7 9. generációs processzorral: Dell G5 5590
A tervező asztalok ékessége. A Zephyrus G a tervező notebookok Mona Lizája. Ergonomikus és esztétikus kialakítás, nagy teljesítmény. Processzor terén nem túl kiugró, Intel i7 8750H, amely 6 magon 2,2 GHz órajelet szolgáltat, Turbo boost módban pedig 4,10GHz. A 16GB RAM mellett ékeskedő videókártya viszont tekintélyt parancsoló. Az nVIDIA GeForce RTX 2070 8GB nem szab határokat felhasználás terén. Lenyen szó építészeti tervezésről, nagyfokú grafikai tervezésről, vagy nagyméretű videók vágásáról, effektezéséről és animálásról, könnyedén dolgozhatunk a Zephyrussal.
Azt gondolnánk, laptopokkal képtelenek vagyunk akkora teljesítményt elérni, mint az asztali számítógépekkel, de a modern technológiának köszönhetően szerencsére ez a tézis megdőlt. Ha fontos, hogy kéznél legyen a munkaeszközöd, akkor bátran válassz a listában említett laptopok közül, garantáltan hű társaid lesznek a kreatív szakmában.
A legjobb laptopokat és tech cuccokat a www.mysoft.hu szállítja neked.