Mint minden hónap, a november is tartogatott újdonságokat a tech szerelmesei számára. Ehónapban szintén összegyűjtöttünk pár fontos bejelentést, megjelenést, frissítést, amiről még lehet Te sem hallottál! Tarts velünk!
Már elérhető a MacBook Pro és decemberben érkezik az új Mac Pro
Az Apple 11.13-án mutatta be a 16 hüvelykes MacBook Pro-ját. Az új modell 3072x1920 pixeles IPS kijelzővel rendelkezik, ám emellett van még számos változás elődjéhez képest. Gondolok itt a Butterfly kapcsolós billentyűzetre, ugyanis ezt elengedték, helyette visszaálltak a korábbi megoldásra. Fontos megemlíteni persze a processzort is, ami a laptop modelljétől függően hat vagy nyolcmagos Intel Core i7/i9. Emellett akár 64GB DDR4 memóriával, illetve 8 TB-os SSD háttértárral is megvásárolható.
Nem kell sokat várnunk a már nyáron bejelentett Mac Pro-ra sem, ugyanis decemberben akár már meg is rendelheted. Elődjével ellentétben már klasszikus számítógépformát kapott, és egyszerre akár nyolc darab 8K-s videófolyamatot is elbír, ami azért elég komolynak hangzik. Ezt természetesen meg is kell fizetni, a legolcsóbb konfigurációja az USA-ban 5999 dollárért lesz elérhető.
Jön a kettéhajtható kijelzőjű Motorola Razr
Ha már vágytál rá, hogy ötvözzék a régi, felnyitható telefonok stílusát a mai, nagy kijelzőjű okostelefonokévál, akkor eljött a Te időd, ugyanis érkezik a Motorola Razr. Elődjének mondható a szintén összecsukható Galaxy Fold, ami egyelőre Magyarországon nem érhető el, viszont a Razr jóval kiforrottabbnak tűnik. A telefon kijelzője 6,2 hüvelykes és 876x2142 pixeles, a szétnyitását követően egyáltalán nem észlelhető semmi abból, hogy valamikor össze lett volna „hajtva”. A készülék előlapján is található egy kisebb, 2,7 hüvelykes érintőképernyő, ami 600x800 pixeles. Itt tudjuk fogadni a bejövő hívásokat, illetve a zenelejátszó appot is irányíthatjuk itt. Persze ne feledkezzünk meg az ujjlenyomat-olvasóról sem, amivel szintén fel van szerelve a telefon. Ami egyelőre negatívum esetünkben, az az, hogy a készülékben nincs klasszikus SIM-foglalat, ugyanis eSIM segítségével kapcsolható fel a mobilszolgáltatók hálózataira. Az előrendelések december 26-án kezdődnek az Egyesült Államokban. Magyarországra a telefon valamikor csak jövőre érkezik.
Belépett Magyarországra a Xiaomi
A kínai Xiaomi a jó ár-érték arányú eszközeiről is híres többek között. Most Magyarországra is megérkezett a Xiaomi hivatalos márkaképviselete. Ezzel együtt bemutattak két új telefont is, ami idehaza is elérhető lesz. Az egyik a Redmi Note 8T, valamint a MI Note 10. Az utóbbiról tudni érdemes, hogy 5 kamerával van felszerelve, ebből az egyik, a főkamera 108 megapixeles. Elképesztő részletességgel készíti a telefon a képeket ezáltal. Egyébként ötvenszeres zoom a maximum, ami valljuk be, elképesztő egy telefon esetében!
Virtuális valóságban folytatódik a Half-Life
Márciusban érkezik a Half-Life folytatása, az Alyx, amihez már hivatalos trailer is érkezett:
A játék címe a Half-Life mellékszereplőjéről kapta a nevét, Alyx Vance-ról, aki most a történet főszereplője lesz. Hasonló gravitáció-manipuláló trükkökkel rendelkezik majd, mint Gordon Freeman a második részben. Ahogy említettem, a játék VR-ra lesz optimalizálva, így más platformon nem is lesz elérhető. A játékideje elég hosszú, körülbelül 15 óra lesz. A történet teljes megértéséhez szükséges a második rész, és a bónusz epizódok végigjátszása. A játék minimális rendszerkövetelménye a következő: Windows 10, Core i5-7500 vagy Ryzen 5 1600 processzor, GTX 1060 vagy RX 580 grafikus kártya, illetve 12 GB memória.
Jön az IPhone és az Android ellenfele?
Menjünk vissza egészen odáig, hogy az USA elnöke, Donald Trump megtiltotta az amerikai cégeknek, hogy technológiát adjanak el kínai vállalkozásoknak. És jött a probléma, ugyanis ezáltal a Huawei nem használhat Google-ös alkalmazásokat és szolgáltatásokat. Megtörténhet, hogy a Huawei mégis hozzáférést kap a Google dolgaihoz, ennek ellenére a kínai cég úgy döntött, hogy felépíti saját telefonos világát, üzleti ökoszisztémáját. Itt az appok nem a Google Mobile Services nevű rendszerre épülnek, hanem a Huawei Mobile Services-re.
Az első mobil, ami Google nélkül érkezett, az a Mate 30 Pro volt, jövőre pedig tervezik a P40-et, ami valószínüleg már HMS-re épül majd. Ha minden sikeresen megy, akkor a Google Android és az IOS mellett ez lesz a harmadik okostelefon virtuális környezet. A Huawei célja, hogy legkésőbb 2020 első negyedévében már elérhető legyen a legtöbb applikációjuk.
A jövő év is sok újdonságot tartogat, mi már kíváncsian várjuk a legújabb kütyüknek a megjelenését! Ha kedvet kaptál további tech eszközök közötti böngészéséhez, akkor csak kattints IDE, ugyanis webshopunkban több ezer termék között keresgélhetsz.